• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини
  • Генерал від рідної землі (до 115-річчя від дня народження Кузьми Дерев'янка)

Генерал від рідної землі (до 115-річчя від дня народження Кузьми Дерев'янка)

2019-11-12

/Files/images/1semnar/IMG_20191112_122231 (2).jpg

Сьогодні , 12 листопада, в приміщенні Центральної бібліотеки для дорослих відбулось засідання клубу бібліотекарів «Ерудит» до 115-річчя від дня народження нашого славетного земляка Кузьми Миколайовича Дерев’янка.

Героїчна стежина «Солдат. Генерал. Дипломат» зібрала фахівців бібліотечної галузі міста, членів комітету ветеранів Збройних Сил України Уманської міської ради, працівників Уманського краєзнавчого музею.

/Files/images/1semnar/20191112_110852.jpg

Директор Уманської міської ЦСБ Людмила Анатоліївна Чупряк відмітила, що Кузьма Миколайович всю Велику Вітчизняну війну провів на її фронтах як начальник штабу армії, проявив себе визначним полководцем зокрема в боях за визволення України, брав безпосередню участь в Умансько- Батошанській операції. Це йому судилось розробляти і здійснювати бойові дії, визволяючи Умань і своє рідне село Косенівку .

Микола Никифорович Бесараб , голова комітету ветеранів Збройних Сил України зазначив, що Дерев’янко став одним з небагатьох генералів які нагороджені всіма трьома полководчими орденами імені видатних полководців – Суворова, Кутузова, Богдана Хмельницького.

Старший науковий співробітник Уманського краєзнавчого музею Людмила Дмитрівна Шуйська познайомила присутніх з цікавими фактами життя легендарного генерал -лейтенанта, військового дипломата , який підписав Акт про беззастережну капітуляцію мілітаристської Японії.

Мужній воїн - генерал Дерев’янко вихований суворим армійським життям при всіх поважних посадах, службі за кордоном був ніжно прив’язаний до рідної землі ніколи не поривав зв’язків з рідним краєм. До кінця життя, куди б доля не закидала, завжди повертався на поросле споришем батьківське подвір’я.

Учасники зустрічі відвідали садибу-музей справжнього патріота та миротворця Кузьми Миколайовича Дерев’янка в селі Косенівка Уманського району та збагатили знання про історичну спадщину нашого краю під час екскурсії директорки музею Любов Федосіївни Хорошевої.

/Files/images/1semnar/IMG_20191112_122433.jpg

На згадку про свій візит залишили запис у музейній книзі відгуків, поклали квіти біля пам’ятної стели, де висічені портрет Героя України Кузьми Дерев’янка та підпис, яким він поставив крапку в Другій Світовій війні.

/Files/images/1semnar/IMG_20191112_132751.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 163