1 жовтня - день міста Умань

2016-10-03

/Files/images/denmsta/4(3).jpg

Умань – старовинний адміністративно-культурний центр України. Найперші сторінки історії рідного міста губляться в глибині віків і поки що непрочитані. Першу згадку про Умань датують 1497 роком, а першу писемну згадку 1616 роком у літописі Супральського монастиря.

400-річчя цієї дати місто відзначало 1 жовтня 2016 року. Свій внесок до святкування Дня міста зробили і бібліотеки. В центральному парку була організована книжкова виставка «Бібліотека – це скарбниця всіх багатств людського духу», де були представлені книги, друковані ще 1909 роком. Це «Новый энциклопедический словарь» Ф. А. Брокгаузь, И. А. Ефрон. У книгосховищі нашої централізованої системи бібліотек зберігається 82 тома цих старовинних книг. В довідкових частинах цього видання є відомості про Умань XVIIІ століття.

А в книзі «З історії забудови Умані» робиться спроба ґрунтовно висвітлити процеси складного і цікавого шляху розвитку міста з його руйнуваннями і перебудовами. Автор книги – Клименко Петро Романович, член національної спілки архітекторів України, який в 1972-1994 роках був головним архітектором міста Умань.

Поєднання освіти, науки, культури, мудрого досвіду уманчан висвітлені в монографії А. У. Коваля «Україна незалежна. Літопис міста Умань». З цікавістю жителі міста знайомились і з виданнями В. Давидюка «Історія уманських вулиць», фотоальбомом «Умань» Ю. Г. Бодрова.

Перлина Умані – дендрологічний парк «Софіївка». Парк вражає оригінальною архітектурою, чудовою природою, неповторною історією. Тому однин з розділів виставки був присвячений саме «Софіївці»: «Софіївка – живий музей паркового мистецтва». Книжкову виставку доповнювали матеріали з газет та журналів, буклети та фото. Окрасою цього заходу був банер «Літопис міста Умані».

З матеріалами виставки уманчан та гостей міста знайомили директор Уманської централізованої системи бібліотек Чупряк Людмила Анатоліївна та молоді бібліотекарі Пилипенко Катерина Володимирівна, Козаченко Анна Олександрівна та Борисова Юлія Юріївна.

/Files/images/denmsta/IMG_6612.JPG/Files/images/denmsta/IMG_6619.JPG/Files/images/denmsta/IMG_6630.JPG/Files/images/denmsta/IMG_6608.JPG/Files/images/denmsta/iqoydjvz3s0.jpg/Files/images/denmsta/tbg6_jNzOIU.jpg/Files/images/denmsta/tepR8jmFp0c.jpg/Files/images/denmsta/Uxzon6u-5NI.jpg/Files/images/denmsta/ZwvLje9bNxc.jpg/Files/images/denmsta/wFLqkkVNms4.jpg/Files/images/denmsta/IMG_6607.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 150