• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини
  • 23 квітня - Всесвітній день книги та авторського права

23 квітня - Всесвітній день книги та авторського права

2019-04-23

/Files/images/1_kniga/Новий Презентация Microsoft PowerPoint (3).jpg

Сьогодні, 23 квітня, світ відзначає Всесвітній день книги та авторського права – свято авторів, видавців, критиків, бібліотекарів, читачів і всіх-всіх, хто часом залишається «за лаштунками» книговидання.

Символічно день 23 квітня був обраний завдяки традиції святкування Дня книги у Каталонії, де 23 квітня на День Юрія дарували троянду за кожну куплену книжку. А для світової літератури цей день є символічним.

Свято, ідея організації якого належить Організації об’єднаних націй з питань освіти, науки і культури, сьогодні відзначається в десятках країн світу.

Цього дня народилися Моріс Дрюон, Володимир Набоков, Андрій Курков, Григорій Тютюнник. Беручи до уваги цей факт, цілком природно, що Генеральна конференція ЮНЕСКО, яка проходила в Парижі в 1995 році, вирішила віддати в цей день данину уваги і шани книжкам і авторам, закликаючи молодь знаходити задоволення у читанні, поважати безцінний вклад тих, хто своєю творчістю сприяє соціальному і культурному розвитку і заснувала Всесвітній день книги і авторського права.

23 квітня – знаковий день для світової літератури: в цей день окрім Сервантеса померли Шекспір, Інко Гарсіласо де ла Вега, Михайло Коцюбинський.

Звичайно, діяльність, пов’язана з популяризацією книг та читання, не може обмежитися лише одним днем. Але саме 23 квітня відбувається багато заходів, які привертають увагу до книжкової справи. Зокрема, відбувається проголошення Всесвітньої столиці книги (м. Шарджа (ОАЕ) у 2019 році), проводяться виставки, громадські читання, освітні заходи у навчальних закладах, симпозіуми, присвячені проблемам захисту інтелектуальної власності та книговидання.

Успіх Всесвітнього дня книги і авторського права залежить, в першу чергу від підтримки з боку всіх зацікавлених сторін – авторів, видавців, педагогів, бібліотекарів, громадських діячів і приватних осіб.

В усьому світі цього дня купують, дарують, читають книжки. До речі, на батьківщині Сервантеса цю дату святкують конкурсом – безперервним читанням «Дон Кіхота». Читці змінюють один одного протягом 48 годин.

Книга - це незамінний носій інформації. Завдяки книгам ми не тільки отримуємо простий і зрозумілий доступ до ідей і знань, моральних і духовних цінностей, ми торкаємося до справжніх творчих досягнень та розумінню краси нашого людства. У світі багатого культурного різноманіття, саме книга є певним вікном у просторі і часі, що відкриває перед нами різні цивілізації і соціальні культури, історичні повороти і неминучий прогрес.

Запрошуємо до наших бібліотек, скористатися багатими та різноманітними книжковими фондами, переглянути наші цікаві та змістовні книжкові виставки, відвідати масові заходи !

Назва заходів Місце проведення Запланована дата
1. Перегляд літератури «Через книги до духовності та культури» ЦБ ЮА 23.04
2. Літературні роздуми «Філософське мистецтво Шекспіра» ( до 455- річчя від дня народження англійського драматурга, поета) ЦБ ЮА 23.04
3. Літературна дегустація «Смак сучасної прози» БФ №1 23.04
4. Бібліотечний кінозал «Ромео і Джульєтта: шедевр літератури на великому екрані» ( до 455-річчя від дня народження Вільяма Шекспіра) БФ №1 23.04
5. Інформаційна гра-вікторина «Відчуй себе детективом» БФ №2 23.04
6. Літературна полиця «Майстер зображення характерів » (До 455-річчя від дня народження Вільяма Шекспіра) БФ №3 23.04
7. Виставка-огляд «Краса і сила слова БФ №3 23.04
8. Виставка-приманка «Подруга книжок» БФ №4 23.04
9. Виставка-персоналія «Вільям Шекспір – геній століття» ( до 455-річчя від дня народження) БФ №4 23.04
Кiлькiсть переглядiв: 130