Уманська бібліотека-філія №4 для дорослих - це авторитетний центр з традиційними та нетрадиційними формами обслуговування, різноманітними інформаційними послугами.

Заснована бібліотека у 1971 році . В бібліотеці працювали читальна зала і абонемент. Найінтенсивніший період розвитку бібліотеки припадає на 70- 90-ті роки. В 1976 році бібліотека увійшла до Уманської централізованої системи бібліотек як Бібліотека-філіал №4.

В квітні 1981 року великою подією стало отримання нового приміщення для бібліотеки в дев’ятиповерховому будинку майже в центрі міста по вулиці Парижської Комуни 5, де і в даний час доброзичливо приймають своїх читачів працівники бібліотеки.

Загальна площа бібліотеки становить 388 метрів квадратних.

/Files/images/Изображение 009.jpg

Для покращення обслуговування читачів юнацького віку було створено юнацький відділ, який став центром сприяння соціалізації молоді.

В бібліотеці обслуговування читачів проводять:

- абонемент;
- читальна зала;
- юнацький абонемент.
Завжди готові допомогти читачам в пошуку інформації завідуюча бібліотеки Козаченко Олена Олексіївна та бібліотекарі читальної зали Райчинець Наталя Романівна та Коваленко Яна Вікторівна , бібліотекар юнацького абонементу Яковенко Алла Миколаївна .
Щорічно послугами бібліотеки користуються біля 3800 читачів. Видається близько 75000 документів .Книжковий фонд бібліотеки нараховує 30 тисяч примірників. Це література з різних галузей знань: науково-природнича, медична, технічна, сільськогосподарська, література з питань мистецтва та спорту, краєзнавча та інша. Читачі мають змогу користуватися енциклопедичними виданнями, довідковою літературою, періодичною пресою. Бібліотека виписує щорічно 25 назв журналів та 10 назв газет, які користуються популярністю у відвідувачів. До послуг читачів в бібліотеці працює ксерокс .
Бібліотечне обслуговування читачів здійснюється засобами індивідуальної та масової роботи, враховуючи інтереси користувачів, освіту, професійну підготовку, вік тощо.
Вивчення історії рідного краю, ознайомлення з літературою Уманщини, культурних цінностей, фольклорних скарбів, залучення молоді до читання творів авторів рідного краю є одним із найголовніших завдань, що стоять перед бібліотекою, як перед освітньо-культурним центром.
Бібліотекарі відкривають невідомі сторінки історії своєї малої Батьківщини, пропонуючи кращі мистецькі та літературні твори земляків через прем’єри, презентації нових книг, огляди, літературні портрети, вікторини, брейн-ринги, літературні ігри тощо.
Активно використовуються різні форми наочної пропаганди : постійно діючі виставки «Умань – перлина Шевченкового краю», «Заповідні куточки Уманської землі»…
Серед різноманітних шляхів популяризації творчості місцевих письменників особливе місце посідають вечори-зустрічі з письменниками, презентації нових книг, авторські вечори, що створюють умови для безпосереднього спілкування з читачами і тим самим залучають молодь до читання. Відомо, що із силою художнього слова ніщо не може порівнятися за впливом на духовне життя людини, тому літературне краєзнавство є важливою ділянкою роботи бібліотеки.
Працівники бібліотеки створили для читачів хороший орієнтир у книжкових фондах - це довідково-бібліографічний апарат, куди входять:
  • алфавітний каталог;
  • систематичний каталог;
  • систематична картотека статей;
  • краєзнавча картотека;

/Files/images/SAM_0554.JPG

В 1996 році при юнацькому абонементі було створено клуб «Спілкування». Відвідують клуб молоді люди віком від 14 до 21 року. Планування роботи клубу здійснюється на основі аналізу, а також бажань і пропозицій його членів.Метою клубу є:самопізнання, самовизначення, спонукання молоді до інтелектуального самовдосконалення. Виходячи із завдань клубу проводяться заходи: Літературно – музичні композиції, Зустрічі із земляками, ліквідаторами чорнобильської трагедії: «Є місце подвигу не тільки в дні війни», Дискусії:«Закон і молодь», Полемічні бесіди :«Наркоманія: стан, проблеми боротьби з нею на сучасному етапі».
З роками зростає творчий потенціал бібліотеки, спостерігається її наближення до реальних потреб молодого читача, бібліотечне обслуговування сприяє їх духовності. Тривають пошуки нових форм і методів роботи з молоддю. Бо хто працює на молодь, працює на майбутнє.
Завітайте до нашої бібліотеки!
Ми завжди раді своїм читачам!
Ми працюємо:

З 9.00 до 18.00 год

Субота, неділя – з 9.00 до 17.00

Вихідний день – понеділок

Кiлькiсть переглядiв: 271