Бібліотека-філія №1

Бібліотека-філія №1 для дорослих знаходиться по вулиці Шевченка, будинок 17 в приміщенні Будинку вчителя. Загальна площа 60м 2.
В структуру бібліотеки входить абонемент, де розташована кафедра видачі літератури, і читальна зала, де знаходяться каталоги й картотеки для інформаційно-довідкового обслуговування користувачів.
В читальній залі читачі можуть познайомитися з новими надходженнями літератури бібліотеки, новинами періодики під час перегляду виставки.

/Files/images/bf1/P2090206.JPG

Бібліотеки була створена в 1970 році за адресою вул.. Ленінської «Іскри», будинок 1/24. Першим директором бібліотеки була Івлієва Зінаїда Олександрівна.
На момент відкриття фонд бібліотеки становив біля 16000 примірників книг.
Робота бібліотеки в 70-80 роки відмічена постійним збільшенням об’єму фондів, ростом числа читачів.
Біля джерел формування бібліотеки знаходились професіонали високого рівня: Омельянова Т.І., Мішковський А.К., які повністю присвятили себе служінню бібліотечної справи.
Бібліотека неодноразово займала перші місця в області по бібліотечній роботі і нагороджувалась Поче6сними грамотами обласного управління культури.

/Files/images/bf1/P2090219.JPG

Бібліотека співпрацювала з трестом «Уманьпромжитлобуд» повністю забезпечуючи робітників будівничого тресту літературою. Спільно проводились Дні будівельника, Дні спеціаліста, Дні майстерності, на яких відбувалося знайомство з новою профільною літературою по будівельній справі.
Під час централізації бібліотек , у 1976 році, бібліотека увійшла в Уманську централізовану систему бібліотек як бібліотека-філія №1.
На даний час бібліотека-філія №1 налічує 12000 книг і журналів, обслуговує 2500 читачів. Радо зустрічають і надають допомогу в пошуку інформації читачам завідуюча бібліотекою Семенюк В.І. та бібліотекар Циктор О.О.
В фонді є різноманітна за жанрами і тематикою українська та зарубіжна класика. Сучасна література представлена творами Ліни Костенко, О. Забужко, В.Слапчука, В.Шкляра, І.Роздобудько, М.Матіос, Л.Дошвар та інших.
Довідково-інформаційний апарат представлений бібліографічними каталогами: абетковим, систематичним, які ведуться з дня заснування бібліотеки. В бібліотеці максимально наближені до користувачів найбільш актуальні видання : енциклопедії, довідники, навчальні посібники, які знаходяться в відкритому доступі для читачів.
Змістовну роботу проводить бібліотека для задоволення потреб користувачів. Періодика представлена 16 виданнями. Це забезпечує можливості інформування читачів про соціально-економічне та громадсько-політичне життя країни («Урядовий кур’єр » , «Сегодня», популярний щотижневик «Я», «Мир»). Місцеві структури представлені через газети «Черкаський край», «Нова доба», «Уманська зоря».
Одним з напрямків діяльності бібліотеки є експозиційна діяльність. В структурі бібліотеки функціонує постійно діюча краєзнавча виставка «Умань – це дім, подарований нам долею » . Головний її напрямок – розповісти про історію Умані: її вулиць, будівель, кварталів, видатних людей, підприємств і підприємців та ін. В бібліотеці оснащений правовий куточок «Правова освідченість – показник громадської свідомості», мистецькі, літературні, політично-економічні експозиції.
На базі бібліотеки проводяться культурні та мистецькі акції при участі читачів бібліотеки, учнів загальноосвітніх шкіл, студентів.
Так до 70-ї річниці початку партизанського руху на Україні була проведена година патріотичного виховання. Директор Будинку вчителя Понеділок Л.В., бібліотекар Циктор О.О. студенти філії Європейського університету, старшокласники шкіл вшанували відважних синів і дочок України, які боролися з ворогом в підпільних організаціях та партизанських загонах, розповідали про партизан і підпільників, які проживають в нашому місті. Це міроприємство висвітлювала міська телекомпанія «Умань».

Шановні читачі !

Завітайте до нашої бібліотеки. Досвідчені бібліотекарі нашої бібліотеки завжди готові порадити книгу , яка зацікавить читача і буде відповідати його інтересам.

Ми працюємо:

З 9.00 до 18.00 год

Вихідні дні – неділя, понеділок

Кiлькiсть переглядiв: 246